Magia się udała – zmieniliśmy Polankę w wiedźmińską wioskę!

Od południa aż do zachodu słońca bawiliśmy się na Polance Redłowskiej w Wiosce Wiedźmina – na pełnym atrakcji wydarzeniu kierowanym do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Gdyni oraz okolic. Na odwiedzających czekały różne atrakcje – malowanie run, szycie wiedźmińskiej saszetki (wiadomo, przyda się, gdy sypną groszem), bookcrossing oraz wiele spotkań, konkursów i możliwości strzelania z łuku! A wszystko to zwieńczone koncertem i ogniskiem.

Dzięki bogatemu programowi oraz wielu odbywającym się równolegle atrakcjom każdy mógł wybrać aktualnie interesujące go zajęcia – i to nie tylko statyczne. Rekonstruktorzy zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy tradycyjnym orężem: mieczami, włóczniami i łukiem, zmieniając polankę w namiastkę szkoły słowiańskich wojów. Każdy mógł spróbować swoich sił pod okiem doświadczonych ekspertów i ekspertek.

W tym czasie ze sceny płynęły wspaniałe opowieści Łówczyń Słów, posłuchać o rycerskim uzbrojeniu dzięki uprzejmości rekonstruktorów z sopockiego Grodziska, posłuchać o upiornych badaniach Łukasza Kozaka w jego książce Upiór. Historia naturalna czy o fantastycznych przygodach bohaterów książek Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek.

Dzień zwieńczył quiz wiedzy o wiedźminie i potworach wiedźmińskich, który niespodziewanie zmienił się w recital piosenki wiedźmińskiej oraz już bardziej planowany koncert Zespołu Muzyki Średniowiecznej DISCANTUS. Której to członkinie i członkowie zaprosili po występie widzów do wspólnego tańca z epoki.

Zdjęcia: Monika Konkel