Spacerkiem poznawaliśmy Gdynię

Niedawno odbył się pierwszy spacer po Gdyni zorganizowany z myślą o nowych, zagranicznych mieszkankach i mieszkańcach naszego miasta. Zwiedzaliśmy zatem miejsca tak istotne z punktu widzenia historycznego, kulturowego, jak również administracyjnego.

W ramach spaceru uczestniczki i uczestnicy mogli odwiedzić Urząd Miasta, gdzie uzyskali najważniejsze informacje o funkcjonujących w Gdyni urzędach i instytucjach. Poznali historię Gdyni pod Pomnikiem Piłsudskiego, gdzie mogli posłuchać tak o samym marszałku, jak również poznać kontekst kulturowo-społeczny i dowiedzieć się czegoś o Kaszubach, sytuacji Polski po I Wojnie Światowej czy o Wolnym Mieście Gdańsku, którego powstanie na mocy Traktatu Wersalskiego dało impuls do założenia portu w Gdyni. Zwiedzający obejrzeli również Pomnik Ofiar Grudnia ’70, Teatr Dramatyczny, zwiedzili punkt widokowy w Gdyni oraz poznali Centrum filmowe, teatr muzyczny oraz InfoBox, jeden z ważniejszych punktów z informacjami dotyczącymi naszego miasta.

W czasie spaceru uczestniczki i uczestnicy otrzymali na spacerze pakiety informatorów, mających pomóc im zaaklimatyzować się w Gdyni.

W ramach projektu będzie można wybrać się z naszą wspaniałą przewodniczką, Małgorzatą Chachaj, na spacer po Gdyni jeszcze trzykrotnie:

Liczba miejsc na spacerze jest ograniczona i obowiązują zapisy!