Przystań Książki 2021 – dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

Tegoroczna Przystań Książki zamknęła swoje podwoje z przytupem – w finałowym wydarzeniu można było spotkać się z Arturem Andrusem, wszechstronną osobowością sceniczną, autorem książek i poezji.

Rozmowę dotyczącą ogólnych, życiowych tematów oraz życia zawodowego z naszym gościem poprowadziła Hanna Łozowska, dziennikarka, studentka Polskiej Szkoły Reportażu oraz organizatorka wydarzeń kulturalnych. Artur Andrus jest nie tylko znanym autorem książek, ale również rozpoznawalną personą medialną, spotkanie z nim pozwoliło naszym uczestniczkom i uczestnikom poznać zatem wycinek polskiej kultury.

Poza tym w sierpniu dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach ekologicznych, w których trakcie tworzyły kolorowe plakaty o morskiej tematyce z wykorzystywaniem nakrętek po napojach, a także przygotowywały własne, personalizowane tory z surowców odnawialnych. Dzięki temu mogliśmy razem wspólnie spędzić czas i nauczyć się, jak mądrze korzystać z już posiadanych i wyprodukowanych zasobów w duchu less waste.

Poza tym w trakcie naszych spotkań na plaży dzieci tworzyły kolorowe maski, łapacze snów oraz ponownie stanęły w szranki w konkursie tworzenia budowli z piasku.