Startujemy z projektem “Biblioteka dla każdego”

Badania czytelnictwa w Norwegi pokazują, że prawie 90% mieszkańców przeczytało przynajmniej jedną książkę w roku, a 38% ponad 10 książek. Co trzeci mieszkaniec Norwegii pożycza książki i korzysta z bibliotek. W tym samym roku w Polsce 38% mieszkańców przeczytało jedną książkę, ponad 9% przeczytało 7 książek, a jedynie 16% skorzystało z biblioteki publicznej.

Dlatego celem projektu “Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen – różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie” jest stworzenie oferty biblioteki jako miejsca ciekawego i nowoczesnego, różnorodnego i dostępnego dla wszystkich.

Międzynarodowa  współpraca nawiązana w trakcie trwania projektu umożliwi nam wymianę doświadczeń i zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w budowaniu oferty.

Efektem prac będzie uwzględniająca indywidualne potrzeby i oczekiwania oferta, dopasowana do poszczególnych grup odbiorców, w której każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.