Literacki spacer po Krakowie

13 listopada 2021 | 11:00 - 12:30

Chcesz poznać Kraków? Lubisz podążać śladami twórców i pisarzy? W takim razie warto wybrać się na wycieczkę śladami salonów literackich! Zapraszamy na literacki spacer po Krakowie ONLINE, już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00. Oprowadzanie odbędzie się w języku ukraińskim.

Kraków był przez wiele lat kolebką sztuki, w tym literatury, gdzie odbywały się spotkania i salony literackie.
Zapoznaj się z miejscami, w których pisarze tworzyli, uciekali od codzienności lub oddawali się kreatywności. Podczas spaceru literackiego odwiedzisz miejsca najwybitniejszych dzieł Czesława Miłosza, polskiego pisarza XX wieku. Na Krupniczej, w Domu Pisarzy, sprawdzimy, jak Gałczyński, Peiper, Mrożek i Różewicz wymieniali poglądy.
Idąc dalej zobaczymy gdzie mieszkała kolejna noblistka: Wisława Szymborska. A może chcesz zobaczyć miejsca, w których pracowali ukraińscy pisarze mieszkający w Krakowie? Podążymy śladami mniej lub bardziej znanych autorów i będziemy szukać inspiracji. A w końcu kto wie, może sami coś stworzymy?

13 listopada 2021

on-line