Rajska w plenerze. Potyczki z językiem

28 sierpnia 2021 | 13:00 - 19:00

Wziąć czy wziąść? Sweter czy swetr? W każdym bądź razie?

W sobotę 28 sierpnia zapraszamy na Rajskie Stoisko w Strefie Błonia (al. 3 maja 55). Między 13:00 a 19:00, każdy, kto posiadł supermoc władania językiem polskim, będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności wypełniając przygotowane z tej okazji dyktando. Natomiast poligloci i miłośnicy języków obcych będą mieli okazję spróbować swoich sił w quizie na temat idiomów z różnych krajów świata!

Gościem specjalnym będzie Paulina Mikuła – polonistka, youtuberka oraz popularyzatorka poprawnej polszczyzny. Podczas spotkania rozwieje wątpliwości słuchaczy związane z zawiłościami z zakresu gramatyki oraz językoznawstwa.

Oprócz wymienionych atrakcji będzie czekał na Was kącik czytelniczy oraz Lotna Czytelnia bez granic, czyli rower cargo wypełniony po brzegi książkami obcojęzycznymi.

28 sierpnia 2021

Strefa Błonia