WBP w Krakowie na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

27 października 2022 | 10:00 - 30 października 2022 | 17:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie w ramach 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zaprasza na panel dyskusyjny dotyczący literatury ukraińskiej, roli książki w kształtowaniu postaw patriotycznych w czasie wojny, działania rynku wydawniczego w warunkach wojennych.

Do rozmowy zapraszamy min.:

Milę Radchenko ukraińską pisarkę, autorkę książek dla dzieci, questów, kalendarzy adwentowych, ciekawych opowieści dla małych podróżników, kierowniczkę europejskiej filii wydawnictwa Chas Maistriv, tłumaczkę, autorkę projektów kulturalnych.

Olgę Romaniuk, kierowniczkę Biblioteki Publicznej im. Łesi Ukrainki w Kijowie, autorkę wielu publikacji dotyczących problematyki bibliotekoznawstwa, autorka bloga „Obsługa Metodyczna Bibliotek Publicznych Kijowa”.

Prowadzenie: Jerzy Woźniakiewicz

27 października 2022 r., godz. 10.00 – 11.50

Targi Książki w Krakowie, ul. Galicyjska 9, Sala seminaryjna Wiedeń A

Równolegle, przez wszystkie dni targowe będziemy czekać na Was przy bibliotecznych stoiskach – aż dwóch w tym roku (C61 oraz D53). I tu będzie sporo nowych atrakcji. Oferta stoisk to skomponowana w zgodzie z Waszymi sugestiami prawdziwa bomba. Kochacie Lotną Czytelnię – wiemy, dlatego jej nie zabraknie. Akcji bookcrossingowej szukajcie na stoisku C61. Zasady są proste i od lat niezmienne: nie potrzeba karty bibliotecznej, nie ma terminu zwrotu… wystarczy wziąć książkę z Lotnej Czytelni, a po przeczytaniu oddać do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1), bądź przekazać komuś innemu. Tutaj także będzie można zostać naszym pełnoprawnym czytelnikiem i zapisać się do Biblioteki.

Natomiast na stoisku D53 uruchomimy wyjątkową sprzedaż. Jak zawsze rocznik “Małopolska” i tu nie ma zaskoczenia, specjalną i wyjątkową ofertę stanowić będzie kolekcja płyt winylowych wycofanych ze zbiorów, którą oddamy do dyspozycji koneserów.

Start:
27 października 2022 | 10:00