Za nami weekend pełen fantastycznych wydarzeń!

W piątkowe popołudnie Biblioteka Gdańska wypełniła się fanami prozy Jakuba Ćwieka. Pisarz wykorzystał swoje umiejętności doskonałego mówcy (jest przecież stand-uperem) i oczarował nas swoją osobą w rozmowie o własnej twórczości, w tym o swojej najnowszej książce „Panny czarowne”.

W sobotnie popołudnie Bibliotekę na Łagiewnickiej odwiedziły tłumy, które ostatni letni weekend chciały pożegnać z biblioteką. Wśród piknikujących znaleźli się czytelnicy biblioteki, jak i osoby, które po raz pierwszy odwiedziły naszą bibliotekę. – Nie znałam do tej pory tej biblioteki, ale dowiedziałam się o pikniku i fajnych inicjatywach, organizowanych przez Bibliotekę Miejską w Łodzi i przyjechałam z wnuczką – mówiła pani Teresa. Nad piknikującymi unosiły się wielkie bańki, które nadmuchiwały dzieci. Wśród najmłodszych furorę robiła trampolina. Młodzież i dorośli spełniali się twórczo, malując torby płócienne i tworząc biżuterię z kolorowych sznurków. Słychać było okrzyki rywalizacji pomiędzy grającymi w mega jengę i warcaby.

Piknik zamknęło spotkanie z Martą Reich, autorką powieści obyczajowej z elementami suspensu „Każde twoje słowo” oraz dwóch kryminałów – „Morderstwo i cała reszta” i „Sztuki i sztuczki”. Pisarka opowiedział o łączeniu pasji z pracą, życiu rozpiętym pomiędzy Warszawą a Londynem i radości pisania.

Namiot biblioteki na piknikuSpotkanie z Jakubem ĆwiekiemDzieci na warsztatach kreatywnych, piknikPiknik na Łagiewnickiej, namiot bibliotekikurs pierwszej pomocy na piknikuSpotkanie z Martą Reich Spotkanie z Jakubem ĆwiekiemUczestnicy spotkania z Martą Reich